Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Špačince
 
 

Voľno-časové aktivity

Možnosti pre voľno-časové aktivity v obci

Obec poskytuje široké spektrum možností využitia voľného času pre všetky vekové kategórie.

V oblasti športovo-telovýchovnej a rekreačnej vybavenosti reprezentuje obec predovšetkým futbalové ihrisko so šatňami a soc.- hyg. zariadením. V športovom areáli TJ sa nachádza tiež asfaltové ihrisko využívané pre basketbal či pozemný hokej. V areáli základnej školy sa nachádza nekryté multifunkčné ihrisko. V parku pri kultúrnom dome a tiež v šiestich obytných zónach sa nachádzajú detské ihriská. Pre ciele peších prechádzok sú k dispozícii parkové plochy s upraveným vodným tokom.

Šport a fyzické aktivity vykonávajú a šíria predovšetkým nasledovné miestne združenia a spolky:


 

Dobrovoľný hasičský zbor Špačince

Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ) je najstaršou organizáciou v obci. Založili ju 9. novembra 1924 a  hlavnou činnosťou členov DHZ bola likvidácia požiarov, ktoré často prenasledovali našu obec a strácali sa tak skromné majetky našich občanov. Hasiči zachraňovali tiež niektoré domy pred zatopením v čase, keď sa potok vylial zo svojho koryta. Činnosť členov DHZ bola bohatá. Okrem odborného výcviku a hasenia požiarov venovali sa i kultúrno-spoločenskej činnosti: hrávali divadelné predstavenie a poriadali tanečné zábavy a "hasičské bály" (plesy).

V súčasnosti sa členovia DHZ aktívne a pravidelne zúčastňujú požiarno-taktických cvičení, previerok pripravenosti, rôznych pohárových súťaží a kultúrnych akcií. Hasičské družstvá stabilne obsadzujú v súťažiach popredné miesta. Aktívna činnosť DHZ je založená aj na úzkej spolupráci s obecným úradom a so starostom obce.

Základné informácie:
Kontaktná osoba:   Ing. Ľuboš Nádaský, veliteľ
Korenšpondenčná adresa:   Poštová ulica 31/23, 919 51 Špačince
Telefónny kontakt:   0907 267 254


 

Telovýchovná jednota Družstevník Špačince

V Špačinciach sa prvýkrát futbalová lopta objavuje v roku 1927. Avšak oficiálne začiatky futbalu v Špačinciach sú písané až v roku 1932. V roku 1960 preberá TJ pod patronát JRD a preto od tohto roku nesie názov TJ Družstevník Špačince. A tím, dorast a žiaci reprezentujú obec v okresných súťažiach.

Základné informácie:
Kontaktná osoba:   Mgr. Július Zemko, predseda TJ
Korenšpondenčná adresa:   Športová ulica, 919 51 Špačince
Elektronická pošta:   tjspacince@gmail.com
Odkaz na webovú stránku:   http://www.tjspacince.sk/


 

Klub frisbee U.F.O. Špačince

Klub U.F.O. Špačince je históriou mladý tím, ktorý podľahol čaru netypického športu s lietajúcim diskom. Jeho história sa oficiálne datuje od roku 2011, kedy vstúpil do slovenskej asociácie frisbee. Napriek krátkemu času existencie s porovnaním s inými klubmi na Slovensku a o zahraničných ani nehovoriac klub rýchlo napreduje a mnohým tímom je pravidelne vyrovnaným súperom. Za tento krátky čas hráči navštívili mnohé krajiny ako napr. Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, Nemecko, Slovinsko a Belgicko a získali množstvo ocenení doma i v zahraničí.

Základné informácie:
Kontaktná osoba:   Jozef Horváth, predseda
Korenšpondenčná adresa:   Športová 537, 919 51 Špačince
Telefónny kontakt:   0905 545 704
Elektronická pošta:   ufospacince@gmail.com, horvath.jozo@gmail.com
Odkaz na webovú stránku:   http://www.ufospacince.sk/


 

  • Utorok2712graphic-icon
  • Streda2714graphic-icon
  • Štvrtok2813graphic-icon

dnes je: 19.9.2018

meniny má: Konštantín

Registrácia SMS info

webygroup

Úvodná stránka