Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ŠpačinceHľadať
 
 

Občianske združenie FAIN

Občianske združenie FAIN

FAIN ako združenie vzniklo 14. apríla 2010. Jeho poslaním je organizovať voľný čas detí, mládeže a dospelých v duchu kresťanskej výchovy. Jeho cieľom je zachovávať kultúrne tradície, ale tiež spoznávať nové kultúry, podporovať a upevňovať duchovné aj mravné hodnoty. Podieľa sa na ochrane životného prostredia, rozvíja športové aktivity členov a pomáha mladým ľuďom pri zapájaní sa do spoločenského života. Pri napĺňaní svojich cieľov spolupracuje so štátnymi a neštátnymi inštitúciami.

Činnosť združenia je nezisková a jeho členom sa môže stať každá osoba, ktorá sa stotožňuje s poslaním a cieľmi združenia. Výhody členstva sú v priestore na rozvíjanie vlastných schopností, vo vytváraní vzájomných vzťahov, v ponuke možnosti vzdelávania, v prehĺbení vzťahu s Bohom, ale taktiež vo využívaní služieb a informácií združenia.

Združenie sa zapája a podporuje aktivity obce, s ktorou spolupracuje vo viacerých akciách. Poslanie združenia a jeho aktivity smerujú rovnako k členom OZ, ako aj ostatným sympatizantom a občanom. Medzi  množstvo akcií, ktoré pravidelne organizuje, patrí predovšetkým farský detský letný tábor, reprezentačný ples farnosti, Trojkráľový koncert, farskú opekačku, rôzne divadelné a duchovno-vzdelávacie zájazdy na Slovensku i v zahraničí.

Základné inofrmácie:
Kontaktná osoba:   Mgr. Anna Haladová, štatutárny zástupca
Korenšpondenčná adresa:   Na vŕšku 413/5, 91951 Špačince
Odkaz na webovú stránku:   http://www.spacince.fara.sk/stranky/obcianske-zdruzenie-fain


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka