Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ŠpačinceHľadať
 
 

Špačinské hasičky sú vicemajsterkami Slovenskej republikyVytlačiť
 

30.jpg

Posledná júnová nedeľa 30.06.2019 sa stala „pamätným dňom“ pre ženské súťažné družstvo DHZ Špačince.

            Na Majstrovstvách SR DHZ a hasičského dorastu, ktoré sa konali v Kysuckom Novom Meste od 29. do 30. 06. 2019 sa Špačinským hasičkám splnil nielen vytúžený „dvadsaťročný“ sen postupu z krajského kola na Majstrovstvá SR dobrovoľných hasičských zborov  a hasičského dorastu, ale aj to, že si po ich skončení so sebou prinesú domov medailu. S týmto cieľom a odhodlaním nastúpili medzi osem najlepších tímov DHZ SR v kategórií žien na vykonanie súťažných disciplín požiarny útok a štafeta.

            Po absolvovaní prvých pokusov to začalo byť trošku na vážkach a dosiahnuté časy v oboch disciplínach neveštili „nič dobré“ pre naše ženy... Tie však potvrdili, že majú psychiku a nervy  pevne v rukách a po druhých pokusoch dokázali zvrátiť nepriaznivé časy z prvých pokusov a po vydarených a vylepšených časoch v druhých pokusoch pozdvihli rady nielen svojich fanúšikov, ale aj ďalších fanúšikov na tribúne. Ďalej sa už len čakalo aké časy dosiahnu ostatné súperky po dokončení druhých pokusov. To boli asi až tie najnapínavejšie chvíle nielen pre naše súťažné družstvo... A potom to prišlo čierne na bielom. Po sčítaní všetkých výsledných časov  a určení celkového konečného poradia bola pri našom názve DHZ ŠPAČINCE číslica 2.

            Neopísateľná veľká radosť a emócie z dosiahnutého úspechu nemali konca kraja... Od 1. miesta a majstrovského titulu ich delilo len 1,97 sekundy!!! Prvé miesto dosiahli ženy zo Spišského Štvrtka, ktoré mali o „trošička“ rýchlejšie nohy na štafete.

            Titul vicemajsteriek SR DHZ v kategórii ženy im na ďalšie dva roky zostane a všetci veríme, že sa na tieto majstrovstvá, ktoré sa konajú každé dva roky opäť prebojujú.

 

 

            BABY  SRDEČNÁ GRATULÁCIA

 

 

Ďakujeme Vám za vzornú reprezentáciu DHZ Špačince, Obce Špačince, Územnej a Krajskej organizácie Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR v Trnave.

                                                                                                         

 

                                                                                                            Ing. Ľuboš Nádaský

                                                                                                           veliteľ DHZ Špačince


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka