Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ŠpačinceHľadať
 
 

Všeobecné oznamy

Poľovnícke združenie SvornosťVytlačiť
 

i_4493540.jpg

Vážení občania!

Poľovnícke združenie Svornosť ·Špačince si Vás dovoľuje požiadať o zvýšenú ostražitosť pri návšteve nášho poľovného revíru so psami.Nakoľko je obdobie kladenia mlád'at srnčej zveri a zajacov ako aj liahnutie bažantov a jarabíc. Preto je potrebné pri vychádzkach nespoliehať sa na poslušnosť Vašich psov, ale je potrebné ich mať na vodítku a tak zabrániť prípadnému chyteniu mladej poľnej zveri.

Každoročne sa Jún - mesiac poľovníctva a ochrany prírody stáva významnou spoločenskou a výchovnou udalosťou. Jún, šiesty mesiac v roku, či už chladnejší, daždivý, či horúci a suchý, je mesiacom vrcholiacej jari a nastupujúceho leta. Tento krásny mesiac patrí už podľa mnohoročnej tradície poľovníctvu, činnosti človeka ktorý prírodu starostlivo opatruje a zveľaďuje. Členovia SPZ využívajú túto tradíciu na zintenzívnenie propagácie významu nášho poľovníctva medzi širokou verejnosťou. Mesiac jún je možno povedať osudovým mesiacom pre vznik a vývoj nového života v prírode. Sú to dni vyvádzania mláďat pernatej a srstnatej zveri, ktorá potrebuje pokoj a ochranu. A tu aj vrcholí pomoc a ochrana poľovníkov o zver, ktorá sa začala ešte na jeseň a v zimnom období, keď sa poľovníci starali o krmivo, budovali prikrmovacie zariadenia na jej úspešné prežitie.


Za pochopenie Vám d'akujeme.


Výbor PZ Svornosť Špačince


 
 

KompostéryVytlačiť
 

Obecný úrad Špačince oznamuje občanom, ktorí si neprebrali kompostér pri rozvoze po uliciach, môžu si ho prevziať na obecnom úrade po dohode s p. Pinkasom tel. 0905/448775 a p.Škutom 0918/670214.

kompostery_scan0005.jpg


 
 

Spoločné majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistikeVytlačiť
 

plaga7032de0c45bc377883ef769d2.jpg

Slovenský zväz cyklistiky,o.z., organizuje v dňoch 29. - 30. júna 2019 (t. j. sobota a nedeľa) „Spoločné majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike“. Preto žiadame vodičov, aby v inkriminovanom čase prejazdu peletónov nenechávali svoje vozidlá odstavené na ceste v trase pretekov, pretože môže prísť k ich poškodeniu pretekármi a zavineniu ich pádu. Dňa 29. júna (t. j. sobota) preteká kategória Juniorov od 09:00 do 12:30 a kategória Muži U23 od 14:00 do 18:00 hodiny a 30. júna 2019 nedeľa preteká kategória Muži ELITE v čase od 12:00 do 16:30 hodiny.Prosíme dobrovoľníkov, ktorí by chceli byť súčasťou tímu pretekov (platené Slovenským zväzom cyklistiky 3€ na hodinu), aby sa hlásili na Obecnom úrade Špačince (tel. 0918670214 - p. Škuta a 0905448775 - p. Pinkas) na obsadenie stanovísk usporiadateľov.


 
 

Kompostéry- Čestné vyhlásenieVytlačiť
 

Obec Špačince oznamuje občanom ,že pri preberaní kompostérov musí majiteľ nehnuteľnosti v obci Špačince,ktorý preberá kompostér podpísať čestné vyhlásenie ,ktoré je neoddeliteľnou súčasťou daných kompostérov.Čestné vyhlásenie nieje zmluva!!!

cestne_vyhlasenie.png


 
 

Jarné práce beseda s Prof.Ing.Ivanom HričovskýmVytlačiť
 


 
 

Deň matiek 2019 videoVytlačiť
 


 
 

Stavanie mája 2019 videoVytlačiť
 


 
 

Poďakovanie Deň ZemeVytlačiť
 

Starosta obce ďakuje všetkým, ktorí sa zúčastnili brigády pri príležitosti Dňa Zeme a ukázali, že im príroda a okolie našej obce nie je ľahostajné. Ďakujem všetkým zúčastneným organizáciám.

 

                 PhDr. Július Zemko

starosta obce 

podakovanie.png


 
 

Poďakovanie Deň otvorených dverí Materská škola ŠpačinceVytlačiť
 

13. apríla 2019 bolo v našej nadstavenej Materskej škole príjemne rušno. V tento deň sme otvorili  bránu škôlky rodičom a budúcim škôlkarom. Všetci návštevníci využili možnosť pozrieť si interiér škôlky, jej vybavenie, stretli sa a diskutovali s vedením obce Špačince a škôlky na rôzne témy, týkajúce sa života v škôlke.  Veríme,  že sa  im naša škôlka páčila a že sa s mnohými z nich už onedlho  stretneme na zápise.   

Ďakujeme všetkým rodičom za záujem a účasť na Dni otvorených dverí a rovnako ďakujeme aj všetkým organizátorom za prípravu a profesionálne zvládnutie tejto výnimočnej akcie.


 
 

Oznam OO PZ Jaslovské BohuniceVytlačiť
 

Na základe neustáleho zaznamenávania trestnej činnosti páchanej na osobách vyššieho veku (senioroch), polícia upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby neodovzdávali peniaze osobám, ktoré nepoznajú, nakoľko môže ísť o podvodníkov a zlodejov. V súčastnom období polícia zaznamenáva prípady, kedy neznáme osoby (páchatelia) volajú starším osobám na pevnú linku alebo mobil a predstavujú sa v telefóne ako ich príbuzní a snažia sa vylákať od nich peniaze prostredníctvom legendy,že ich syn,vnuk,a pod. mal nehodu.!!!V prípade ,že takýto telefonát zaznamenáte ihneď kontaktujte políciu na telefonnom čísle 158!!!


 
 
Položky 1-10 z 14

dnes je: 19.6.2019

meniny má: Alfréd

Kliknutím na modrý rozhlas sa môžete zaregistrovať na odosielanie sms a emailov

webygroup
ÚvodÚvodná stránka