Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Voľno-časové aktivity

Možnosti pre voľno-časové aktivity v obci

Obec poskytuje široké spektrum možností využitia voľného času pre všetky vekové kategórie.

V oblasti športovo-telovýchovnej a rekreačnej vybavenosti reprezentuje obec predovšetkým futbalové ihrisko so šatňami a soc.- hyg. zariadením. V športovom areáli TJ sa nachádza tiež asfaltové ihrisko využívané pre basketbal či pozemný hokej. V areáli základnej školy sa nachádza nekryté multifunkčné ihrisko. V parku pri kultúrnom dome a tiež v šiestich obytných zónach sa nachádzajú detské ihriská. Pre ciele peších prechádzok sú k dispozícii parkové plochy s upraveným vodným tokom.

Šport a fyzické aktivity vykonávajú a šíria predovšetkým nasledovné miestne združenia a spolky:


 

Dobrovoľný hasičský zbor Špačince

Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ) je najstaršou organizáciou v obci. Založili ju 9. novembra 1924 a  hlavnou činnosťou členov DHZ bola likvidácia požiarov, ktoré často prenasledovali našu obec a strácali sa tak skromné majetky našich občanov. Hasiči zachraňovali tiež niektoré domy pred zatopením v čase, keď sa potok vylial zo svojho koryta. Činnosť členov DHZ bola bohatá. Okrem odborného výcviku a hasenia požiarov venovali sa i kultúrno-spoločenskej činnosti: hrávali divadelné predstavenie a poriadali tanečné zábavy a "hasičské bály" (plesy).

V súčasnosti sa členovia DHZ aktívne a pravidelne zúčastňujú požiarno-taktických cvičení, previerok pripravenosti, rôznych pohárových súťaží a kultúrnych akcií. Hasičské družstvá stabilne obsadzujú v súťažiach popredné miesta. Aktívna činnosť DHZ je založená aj na úzkej spolupráci s obecným úradom a so starostom obce.

Základné informácie:
Kontaktná osoba:   Ing. Ľuboš Nádaský, veliteľ
Korenšpondenčná adresa:   Poštová ulica 31/23, 919 51 Špačince
Telefónny kontakt:   0907 267 254


 

Telovýchovná jednota Družstevník Špačince

V Špačinciach sa prvýkrát futbalová lopta objavuje v roku 1927. Avšak oficiálne začiatky futbalu v Špačinciach sú písané až v roku 1932. V roku 1960 preberá TJ pod patronát JRD a preto od tohto roku nesie názov TJ Družstevník Špačince. A tím, dorast a žiaci reprezentujú obec v okresných súťažiach.

Základné informácie:
Kontaktná osoba:   Mgr. Július Zemko, predseda TJ
Korenšpondenčná adresa:   Športová ulica, 919 51 Špačince
Elektronická pošta:   tjspacince@gmail.com
Odkaz na webovú stránku:   http://www.tjspacince.sk/


 

Klub frisbee U.F.O. Špačince

Klub U.F.O. Špačince je históriou mladý tím, ktorý podľahol čaru netypického športu s lietajúcim diskom. Jeho história sa oficiálne datuje od roku 2011, kedy vstúpil do slovenskej asociácie frisbee. Napriek krátkemu času existencie s porovnaním s inými klubmi na Slovensku a o zahraničných ani nehovoriac klub rýchlo napreduje a mnohým tímom je pravidelne vyrovnaným súperom. Za tento krátky čas hráči navštívili mnohé krajiny ako napr. Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, Nemecko, Slovinsko a Belgicko a získali množstvo ocenení doma i v zahraničí.

Základné informácie:
Kontaktná osoba:   Jozef Horváth, predseda
Korenšpondenčná adresa:   Športová 537, 919 51 Špačince
Telefónny kontakt:   0905 545 704
Elektronická pošta:   ufospacince@gmail.com, horvath.jozo@gmail.com
Odkaz na webovú stránku:   http://www.ufospacince.sk/


 

dnes je: 29.5.2017

meniny má: Vilma

Vývoz komunálneho odpadu

31. mája 2017

Zber separovaného odpadu

1. júna 2017

Skúška sirén

9. júna 2017

Špačinský kotlík

10. júna 2017

Rýchle odkazy

Zodpovední

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup

Úvodná stránka