Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Máte nápad alebo pripomienku? Chceli by ste niečo vylepšiť alebo skritizovať? Jednoducho vyjadrite svoj názor k čomukoľvek, čo sa týka našej obce a nechajte nám tu odkaz ...

 

Upozornenie:

Pridávať príspevky do diskusie môžu iba prihlásení návštevníci. Nevhodné príspevky budú vymazané. Po viacnásobnom nevhodnom správaní bude dotyčnej osobe zablokované konto.

 

Usmernenie:

Pře prehľadnosť prosíme ctených diskujúcich, aby pridávali nezávislý príspevok, len ak chcú diskutovať na tému, ktorá ešte nebola založená. Ak chcete reagovať na niektorú už existujúcu tému, tak pod každým príspevkom je link "Pridať reakciu". Ďakujeme.


 

Diskusia na www.spacince.sk

pridané 6.6.2016 12:05:50, IP: 178.18.74.35, Obcan

Trnavská cesta

Dobrý deň,

rád by som sa spýtal, dokedy bude pred dedinou v smere od Trnavy zúžená cesta a obmedzená rýchlosť. Súčastný stav radikálne zvyšuje ohrozenie na živote, zdraví a majetku vodičov, cyklistov a chodcov. Na ceste sa očividne už asi 2 mesiace nepracuje, pričom takéto obmedzenie by malo byť len po dobu nevyhnutne nutnú na realizáciu stavebných úprav. Celá cesta od Trnavy je veľmi zlá s častými tragickými následkami (viď minulotýždňový vrtulníkový zásah) a preto zbytočné pridávanie dalších, potenciálne nebezpečných úsekov, je nezodpovedné.
Ďakujem za odpoveď.

Občan


 

Odpoveď starostu obce:
Toto je v kompetencii DI PZ SR a investora. Ako obec sme viackrát urgovali prestoje, ktoré značne naťahovali a aj naťahujú realizáciu prác. Email, ktorým sme boli ubezpečení, že 6.-7.6.2016 nastúpia na práce Cesty Nitra závod Trenčín.

pridané 16.2.2016 18:33:12, IP: 178.18.74.35, Rollba

Kanalizacia - odcerpavanie vody

Dobry den,
dna 16.2. som zaregistroval na na ulici Pod Kastielom a pri obecnom urade ako odcerpavali vodu z kanalizacie pomocou cisterien na odpadovu vodu. Je nejaky problem s kanalizaciou/precerpavanim? V dany den ani neprsalo iba niekolko dni predtym ale iba jemny dazd. Zaujalo ma to nakolko nefukcne precerpavanie moze na ulici Pod Kastielom sposobit velke problemy. Dakujem za info.

Roland Bohunicky


 

Odpoveď starostu obce:
Servis TAVOS-u nám nie je hlásený. Bežné čistenie od handier a iných spláchnutých vecí čistia podľa kontrol priebežne.

pridané 18.9.2015 20:09:48, IP: 213.215.83.17, Zoran

Preťažený most

Dobrý deň,
posledné týždne registrujem zvýšený pohyb nákladných vozidiel prevážajúcich kameň cez našu obec. Samotný náklad plnenaloženého vozidla je cca 30 ton a k tomu treba ešte prirátať hmotnosť samotného vozidla s návesom. Tieto autá chodia po moste na Hlavnej ul,, ktorého nosnosť je oveľa nižšia (podľa dopravnej značky). Tým pádom hrozí jeho poškodenie. Nemám síce odhad do akej miery, ale kažpodápdne Vás chcem na to upozorniť, aby sa predišlo jeho zničeniu.

Zoran Benedikovič


 

Dobrý deň,
riešenie tohto problému nie je v kompetencii obce, obec však už pred časom podala písomný podnet na ORPZ v TT v súvislosti s touto záležitosťou.
Ďakujeme za upozornenie.
-admin-

pridané 23.2.2015 20:54:39, IP: 178.41.199.156, janach

fotogaleria

fotogaleria akcie v roku 2014 nebude ?

janACH


 

Odpoveď:
Dobrý deň prajem.
Celé webové sídlo spacince.sk je v štádiu prípravy kompletnej rekonštrukcie, preto sú príspevky na webovú stránku momentálne obmedzené len na to najnevyhnutnejšie. Akonáhle prebehne rekonštrukcia, budú všetky podstránky aktualizované. Prosíme o trpezlivosť a ďakujeme za pochopenie.
Admin.

pridané 9.10.2014 12:13:55, IP: 195.91.6.127, volby

volby 2014

Spacincania nevolte novych ludi nedavajte im sancu. Volte tych co ste voliki pred 4 rokmi.kdhakov volte co slubili volakedy eurofondy a nezmysli a nevybavili nic.volte zas 60 rocnu postarku je velky prinos pre nas lebo roznasa postu, ma velku zodpovednost sdochodkami. Nevolme tich co vedia pomoct obci.volme tich istych aby sme mohli zas 4 roky nadavat iba. Bojme sa novich ludi a nedoverujme im.postarka je vac jak ing, judr a ini mladi nadejny ludia.

obcan


 
pridané 1.10.2014 21:30:18, IP: 78.99.134.163, janach

volby

dobry vecer , chcem spytat preco nie je zverejnený zozmam kandidatov na poslancov a starostu ale ho treba stahovat . a naco hlavne ked je to na verejnej stranke obce. ja si to chcem len precitat nie ukladat do pocitaca !

janACH


 
Reakcia na príspevokpridané 1.10.2014 21:39:52, IP: 90.64.39.46, martin

Odpoveď

Dobrý večer, pani Jana.
Zoznam kandidátov bol zverejnený v PDF kvôli tomu, že je podpísaný predsedom volebnej komisie. Súbor sa dá jednoducho otvoriť, netreba ho do PC ukladať. Prakticky si neviem predstaviť, žeby sme prepisovali každý jeden zverejnený dokument...

webmaster


 
pridané 16.9.2014 11:12:31, IP: 62.197.243.98, subovic

Kaplnka - krypta Schwertnerovcov

Dobrý deň, zaujímam sa o históriu obcí v Trnavskom okrese a pri pátraní po kaplnke - krypte Schwertnerovcov som sa dozvedel iba, že je postavená na na starom židovskom cintoríne. Chcem sa spýtať, kde by som mohol získať ďalšie informácie o tejto stavbe- napr. rok postavenia, kým, aké mala osudy, kto sa o ňu stará a pod. Ďakujem.

Šubovič


 
Reakcia na príspevokpridané 25.9.2014 12:25:41, IP: 90.64.32.33, 0ndrei

Odpoveď Obecného úradu

Kaplnka je postavená na pozemku p.č. 2689, ktorý je majetkom Rímsko-katolíckej cirkvi, vedľa je pozemok č.2690 - je majetkom Evanjelickej náboženskej obce a až posledný pozemok p.č. 2691 je majetkom Ústredného zväzu židovských obcí v SR. O kaplnke Vám dá viac informácií pán Loj - majiteľ predajne LOJ-MAR. Malo by to byť ich rodinným majetkom.

Mgr. J. Zemko - starosta obce Špačince


 
pridané 11.9.2014 15:39:45, IP: 217.75.88.94, Peter

rozhlas

k reakcii sa musím len pridať a súhlasiť. Máme 21 storočie a internet už máme aj v mobile, ešte že tu nechodí bubeník. V meste na sídliskách a nových uliciach už nikto rozhlas neinštaluje a nikto ho ani nepožaduje. Robte pre ľudí veci osožné a potrebné. Postaviť detské ihrisko a posadiť zeleň sem nepríde nikto, a keď tak sa postaví ihrisko ak to tak mám nazvať, tak bez oplotenia pri hlavnej ceste. Sťahujú sa k Vám ľudia z mesta z úplne inými nárokmi a tak tomu treba pristupovať.


 
Reakcia na príspevokpridané 14.9.2014 20:14:31, IP: 178.18.74.130

Test

.

.


 
Reakcia na príspevokpridané 11.9.2014 19:04:56, IP: 90.64.33.8, 0ndrei

Odpoveď starostu obce

My určite robíme veci potrebné a osožné, to nemusíte mať obavy. Detské ihrisko robí obec, resp. musí zohnať na to financie alebo sponzora. Opakujem pri kúpe ste to mali žiadať ako podmienku od developera. My to len teraz zachraňujeme aby to bolo pre Vás zmysluplné. Neviem kde, v ktorej dedine je toľko ihrísk, resp. miniihrísk ako v Špačinciach. Na všetko treba peniaze, nič sa nedá len tak čáry-máry... Inde inak to ihrisko urobiť nevieme len pri "hlavnej ceste". A inak ako viete, že ihrisko nebude oplotené???

Záver. Ešte len dnes to montovali, zajtra a v najbližších dňoch majú doladiť hlučnosť a ani tú možnosť dokončiť nedáte realizátorom, ihneď ste sa vrhli ako správni diskutéri schovaní pod nickom do diskusie.

Inak 3.1.2014 bol aj takýto príspevok

"Obecný rozhlas.

Dobrý deň pán starosta,
mám jednu pripomienku k novej ulici "Na pažiti" nemohol by sa sem zaviesť obecný rozhlas pre lepšiu informovanosť všetkých občanov v tejto lokalite."

Mgr. J. Zemko, starosta


 
Reakcia na príspevokpridané 11.9.2014 22:46:11, IP: 178.18.74.130, Peter

rozhlas

Cez diskusiu sa Vám snažíme povedať čo nás trápi. Rozhlas je to posledné na čo tu obyvatelia spomínanej ulice myslia. Pán čo sa na neho pýtal je jeden z dvoch na tejto ulici, ktorého deti majú asi po tridsiatke. Potrebujeme tu dokončiť prechodový chodník! Po dnešku to tam bude 3 dni neprechodné. Tých 3000€ za rozhlas by sa teraz hodilo a ešte aj na malú výsadbu zelene by trochu ostalo, keďže to developerovy niekto odklepol bez nej. IBV pri JAFHOLZI je pre mňa príklad toho, ako by to malo vypadať.
Inak neviem či ihrisko niekedy v budúcnosti bude mať plot, ale bývam tu dva roky a zatiaľ tam nieje. Pri ihriskách možno nieje potrebná kvantita ale kvalita a myslím aj na to, kde to ihrisko je umiestnené a s tým spojená jeho obľúbenosť. Z vlastnej skúsenosti Vám poviem, že skôr naštartujem auto a idem na ihrisko do Trnavy. Všetci vieme, že na všetko treba financie, ale stále hovorím o tom čo nás trápi. Keď už máme porovnávať, pozrite sa ako vyzerajú ihriská v Zavare, alebo Cíferi.

Záver: Šancu realizátorom? Hovoríme o tom čo nás trápi a rozhlas to určite nieje. Väčšia časť ulice ho nebude počuť, lebo sú v práci a druhá ho určite nechce počuť, lebo sú radi, že je ticho keď deti spia.
Ďakujem.


 
Reakcia na príspevokpridané 15.9.2014 21:09:28, IP: 178.18.74.130, pepep

Nedá mi nereagovať

Dobrý večer,
vážení obyvatelia Par(ž)ite. Nedá mi nereagovať na príspevky a požiadavky z tejto lokality. V čase, keď ste si kupovali pozemky, ste nepozerali na to, že v danej lokalite nie je zakreslené ani jedno detské ihrisko, ani prechodový chodník? A teraz chcete, aby vám to obec dodatočne zabezpečila? Nezabúdajte, že sú tu aj iné časti ako Pažiť. Keď sú obyvatelia celej obce schopní chodiť na ihrisko pri stánku so zmrzlinou, alebo do obce, prečo by ste to nezvládli aj vy? Je to priďaleko? Dobre ste vedeli, že pozemok, ktorý si vyberáte, je situovaný na samom konci obce, napriek tomu ste si ho kúpili. Ak vám vyhovovali detské ihriská v Cíferi alebo v Zavare, prečo ste si nehľadali pozemok tam? Alebo prečo ste nezostali priamo v meste, keď je tam tak dobre. Prečo by sa obec mala prispôsobovať práve Vám? Čo sa týka oplotenia ihriska, my si svoje deti ustrážime a nepotrebujeme oboru.
Nám, pôvodným Špačinčanom sa tiež nepáči, že sa naša obec neúmerne donekonečna rozrastá, a že mám Vy, noví a stále nespokojní spoluobčania, zaberáte napr. miesto v škôlke, do ktorej pred pár rokmi nebolo problémom umiestniť každé špačinské dieťa. A navyše, mnohí z Vás tu nemajú ani trvalý pobyt. Tak čo vlastne chcete od obce? Ešte aj lacný odvoz odpadu - podaktorí.
Niektorí chcete viac zelene. Na Vašich pozemkoch s rozlohou 4 – 6 árov, so všetkých strán obohnaných vysokým múrom, umiestneným hneď vedľa cesty, je to asi ťažko realizovateľné, však? A preto to žiadate od obce. Každý v obci sa o zeleň pred svojím domom stará sám. To si „ľudia z mesta s úplne inými nárokmi“ tiež mali zistiť, keď sa sťahovali na dedinu. Tuná to nie je ako v paneláku. Môj byt a tam to končí.
Obecný rozhlas – je tu už niekoľko desiatok rokov. Tiež máme malé deti a nikdy nám nevadil. Zrejme by ste mali prehodnotiť správnosť svojho rozhodnutia presťahovať sa na dedinu.
S pozdravom
pôvodný obyvateľ obce

spokojný občan Špačiniec


 
Reakcia na príspevokpridané 17.9.2014 10:35:30, IP: 217.75.88.94, Peter

Pre pôvodného obyvateľa

Dobrý deň pôvodný obyvateľ,
po tomto príspevku sa ani mne nedá reagovať. Nerozumiem Vašemu útoku, jedine že by ste bol poslanec.
Keby sme sa mali držať Vašeho spôsobu života, tak tu ešte všetci žijeme v jaskyniach. Nič nechceme, nič nepotrebujeme, všetkého máme dosť. Vy to všetko beriete z úplne zlého konca. Obce sú financované z peňazí nás všetkých a mať pri tom na ňu požiadavky je právom nás všetkých a ak nás niečo trápi treba to povedať nahlas. Inak si všetci myslia, že je všetko v najlepšom poriadku. Keď sa vyjadrujem, vždy píšem v množnom čísle, čiže myslím na všetkých a nie je to len po moju bránu. S ľuďmi v mojom okolí sa rozprávam aj o tom čo ich trápi a uznal som za vhodné, že keď sa nikto nevyjadril, tak to urobím ja. Keďže žijem Na pažiti, tak píšem o nej. Problémy Vašej ulice nepoznám,ak by som tam žil a mal nejaké myšlienky,tak ich napíšem, ale ako sa tu už jeden občan vyjadril, nekomentuje diskusiu iných častí, keď tomu nerozumie. Detské ihrisko pri zmrzline je super, ale to ste ešte asi nevideli iné. To že si deti viete ustrážiť, tak to ste asi prvý a to že som vyslovil myšlienku detské ihrisko v dedine oplotiť? TAK VAŠEJ REAKCII TERAZ NAOZAJ NEROZUMIEM, to by bolo na osoh aj Vám, ak tam s nimi chodíte.
To že som si vybral túto obec pre život malo veľa dôvodov, ale to je je úplne jedno. Je mi ľúto že niektorý spoluobčania obyvateľov pažite berú tak negatívne. Budete si ale musieť zvyknúť, lebo toto nie je ani zďaleka posledná nová ulica. Verím tomu, že časom zmeníte názor, pretože Vám tu pribudnú nové obchody, kvalitnejšie služby a ešte veľa ďalších pozitívnych zmien, ktoré sa zrealizujú z pripomienok a návrhov ľudí ktoré do tohoto fóra budú napísane.
Možno aj tá vaša ďalšia bude k niečomu dobrá...

Paŕiťák


 
Reakcia na príspevokpridané 16.9.2014 21:48:15, IP: 195.91.12.140, Obcan

Pán Spokojný

Vo vašej reakcii generalizujete, splietate dojmy a pojmy, ale s faktami to má len pramálo spoločného. Ale poďme pekne poporiadku.
Prepojovacia komunikácia: nie je to žiadny výmysel obyvateľov štvrte na poslednú chvíľu, táto je tam zakreslená od samého začiatku, dlhodobo je obec na nedokončenie tejto časti upozorňovaná a aj starosta dlhodobo prisľubuje jej realizáciu. Takže nemáte pravdu, že tam nebola zakreslená-bola a nie je našou chybou, že obec prevzala nedokončené komunikácie.
Detské ihrisko: prisľúbil starosta s tým, že je by chcel využiť existujúci pozemok a že je existujúce ihrisko pre štvrť skutočne ďaleko, čiže opäť triafate do prázdna.
To že sú tu iné štvrte máte pravdu, preto som si ja nedovolil na diskusii zhadzovať príspevky "tečie nám na Hospodárskej kanalizácia", "po Čerešňovej pobehuje pes", "už tretí deň nefunguje osvetlenie", "po našej ulici chodia rýchlo autá", alebo "ne/orez stromov na cintoríne" tak ako vy pán Spokojný, keď sme si "dovolili" povedať nahlas to čo sa nám nepáči. Ako by ste asi reagovali, keby som ja na príspevok o pokazených lampách na Hospodárskej reagoval, že ak sa vám nepáči, mali ste ísť bývať inde v meste svietia a máte prehodnotiť bývanie na dedine.
Rovnako ako sa nesnažím vyriešiť hlad v Afrike, nebudem riešiť ani svetlá na Hospodárskej, ale ani nebudem týchto ľudí osočovať, že my nemáme chodník a ich lampy počkajú. Naopak (a na rozdiel od vás) im prajem, aby tento a podobné problémy boli vyriešené čo najskôr a k ich spokojnosti. Ak vás, pán Spokojný niečo trápi v obci, napíšte to, ale ja si túto možnosť od vás vziať nenechám.
To, že sa nejaká obec, mesto, či štát rastie, je všeobecne považované za pozitívum. Znamená viac ľudi, väčšiu kúpyschopnosť, lepšie služby, väčšiu zamestnanosť, viac daní pre obec, atď. Samozrejme, pán Spokojný môže byť vytrhnutý zo svojej sladkej levitácie a tak začne frflať. Ak by ste bol Nemec, neznášali by ste Turkov, ak Angličan tak Pakistancov. Ste však spokojný občan Špačiniec, tak ako "tí čo našim deťom zaberajú miesto v škôlke" sú braní prišelci z Pažite. To, že sa obec rozširuje je vecou vami zvolených poslancov a starostu, takže ak máte s tým problém, adresujte to im a nie nám.
No a poslednú časť o staraní sa o zeleni pred vlastným domom som naozaj nepochopil. Vy si myslíte, že môj trávnik chodí strihať starosta, alebo to od neho očakávam? Jediné čo očakávam je, že sa zrealizujú veci, ktoré boli prisľúbené a ktoré má obec v povinnosti. Nič iné tu nikto nežiada, ani neočakáva. Ak ste vy spokojný, ja vám to neberiem. Ak vy rád počúvate oznamy obce spolu so svojimi deťmi, ja vám to neberiem. Nepíšem "vypnite rozhlas celej obci, lebo mne vadí". Vy medzi riadkami píšete "dobre im ho dajte nahlas, len im tam preboha nepostavte chodník" a dávate najavo svoj názor. Rovnaké právo na názor si vyhradzujem aj ja.


 
Reakcia na príspevokpridané 12.9.2014 10:54:05, IP: 62.197.209.124, 0ndrei

Odpoveď starostu obce

Rozhlas plní v prvom rade inú úlohu ako ste to Vy pomenovali a to prípad havárií, pohrôm, živelných udalostí a podobne - TOTO JE PRIORITA ROZHLASU.
Táto lokalita bola schválená predtým, než som bol starostom. Do každej lokality dávame podmienku ihrisko. Čím väčšia snaha aby to fungovalo tým sa to míňa účinku. Ono asi bolo lepšie nechať to tak a postaviť sa do pozície že je to mimo mňa. Ale my chceme aby to bolo tip top. My musíme teraz zháňať sponzorov, lebo to nie je v rozpočte. Chodník tak isto zo zákona nemôžeme budovať na cudzom pozemku !!! Ale je snahou aby tam bol. V priebehu mesiaca by mal byť podľa prísľubu hotový. Ihrisko je tiež už dohodnuté, len musí byť na to aj počasie.

S pozdravom Mgr. Július Zemko - starosta obce


 
Reakcia na príspevokpridané 14.9.2014 10:40:17, IP: 195.91.11.165, Obcan

.

Pán starosta,

dúfam, že svoju poznámku "pri kúpe ste to mali žiadať ako podmienku od developera" ste mysleli ako žart. V opačnom prípade by som si o Vás musel mysleť, že ste absolútne nekompetentná osoba na pozícii starostu obce. Ja, ako občan, si kupujem pozemok o rozmeroch XY a o či vedľa mňa bude stáť ďalší dom, detské ihrisko, park, alebo chemická fabrika je rozhodnutie obce, ergo Vás a je to Vaša kompetencia.
"Do každej lokality dávame podmienku ihrisko. Čím väčšia snaha aby to fungovalo tým sa to míňa účinku", ja sa pýtam, či v tejto obci rozhoduje obec, alebo developeri?
Píšete všetko robíte pre obec, ja by som ale chcel, aby ste napísali čo ste konkrétne spravili pre našu ulicu. Naopak, ja Vám možem napísať čo všetko ste ako starosta obce nezabezpečil: stavebný materiál sa tu váľa po chodníkoch už polroka, prepojovací chodník nie je spravený 3 roky, na nevyužitých pozemkoch burina dosahuje veľkosť aj 2m, chodníky sú už poprepadávané, cesty su neustále špinavé od blata a štrku, nie je spravená daždová kanalizácia....ale-máme rozhlas, na ktorý mal dotaz "až" jeden obyvateľ. Nemáme síce hydranty, uličky pri obytných ostrovčekoch sú tak úzke, že sa tam nevytočí požiarna technika, ale aspoň z ampióna budeme všetci vedieť, že horí. Mimochodom, ak píšete o tom, že "toto je priorita rozhlasu" a spustíte ho len pri požiari, potope, alebo atómovom výbuchu, budú všetci na ulici spokojní.
Ďakujem


 
pridané 5.9.2014 12:53:33, IP: 217.75.88.94, Peter

NA PAŽITI

Prosím Vás o vyjadrenie ohľadom dostavby prechodového chodníka na konci ulice NA PAŽITI. Blíži sa jeseň a už teraz je prechod rozmočený a za dažďa neprechodný. Určite by zatiaľ pomohlo len vysypanie makadamom ak nieje rozpočet na dlažbu.
ďakujem.

Obyvateľ ulice


 
Reakcia na príspevokpridané 11.9.2014 14:49:26, IP: 178.18.74.130, Obcan

rozhlas

Dobrý deň, dôkladne prostestujem proti obecnému rozhlasu na ulici Na Pažiti! Bývaju tu najmä mladí ľudia a rodiny s menšími deťmi, ktorí rozhodne nemajú záujem počuvať kto v dedine zomrel a či pred miestnym pohostinstvom predáva vietnamský trhovník tepláky a poľský šmelinár lacné kurence. Prepojovací chodník nie je zrealizovaný ani po 3 rokoch ukončenia prác na ostatných chodníkoch na ulici, nie je zrealizovaná dažďová kanalizácia, štvrť sa "vďaka" obci zastavala minimálne 2 násobne a posledná vec, ktorú tu obyvateľ naozaj potrebuje, je nahlas pustený obecný rozhlas.
Ďakujem.


 
Reakcia na príspevokpridané 15.9.2014 11:16:36, IP: 178.18.74.130

rozhlas

Priatelia, ja osobne bývam na Pažiti a predtým mi rozhlas nechýbal, ale ani mi teraz nevadí. Sme súčasťou obce a keďže je rozhlas v každej ulici, považujem za normálne, že ho máme aj tu. Išiel som bývať do obce a rátal som s tým, že sa budem musieť prispôsobiť veciam, ktoré sú zaužívané v dedinách.

Je pravdou, že kopec ľudí má dnes internet, či v mobile alebo v dome a preto tok informácií je naozaj veľký z hľadiska dostupnosti, ale rozhlas je, bol a vždy bude súčasťou obce. A pokiaľ sa stane nejaká živelná pohroma, ako už bolo spomínané, tak rozhlas je ako prvý a možno aj jediný prostriedok komunikácie na odstránenie, eliminovanie alebo upozornenie na odvrátenie hrozacieho nebezpečenstva. Bars by tento rozhlas nikdy nemusel plniť takúto úlohu, ale nikdy nevieme, čo Nás čaká. A pomimo toho všetkého, to, že nám raz za týždeň niečo rozhlas oznámi, to hádam vydržíme.

Ale nie je to len o rozhlase. Mňa osobne mrzí, že sa tu spomenulo v diskusii, že Vás nezaujíma, kto v obci zomrel. Je to nešťastné vyjadrenie, vďaka ktorému sme sa dostali do rečí, že sme iní, že Špačince sú pre Nás obec iba od hadzimu doľava Na Pažiť a z Pažiti doprava do Trnavy a tým to pre Nás končí. Rozpráva sa o Nás, že nevieme slušne odzdraviť a ani pozdraviť alebo sa radšej otočíme na druhú stranu, aby sme nemuseli pozdraviť a vraj si myslíme, že 80 % ľuďom, ktorí tu ani nemajú trvalý pobyt a bývajú tu v obci sa bude prispôsobovať celá obec. Takto to ľudia o Nás rozprávajú.

Ja osobne tu poznám ľudí od narodenia a aj na Pažiti býva veľa ľudí, ktorí tu majú korene a teda nie všetkým nám je jedno, čo si o Nás myslia. Možno, že niektorých to nezaujíma, keď sa prisťahovali a nikoho tu nepoznajú, ale nechceme hádam fungovať štýlom ako kolónia na Coburgovej v Trnave, že Nás budú považovať za iných.

Sme ľudia, každý z Nás je povahovo iný a každý chce niečo iné a každému nemožno vyhovieť, ale aj tak, na základe rozhlasu sme tu rozpútali zbytočnú nevôľu v obci, ani nie tak kvôli rozhlasu ako kvôli niektorým vyjadreniam.


 
pridané 2.9.2014 13:11:32, IP: 31.134.100.131, erika

test

testovaci prispevok

pisova


 
pridané 21.7.2014 20:23:51, IP: 78.99.236.163, haladova

dážď

Prepáčte, myslela som odháňanie dažďa :)


 
pridané 21.7.2014 20:22:13, IP: 78.99.236.163, haladova

dážď

Chcem sa spýtať na oháňanie dažďa pestovateľskou firmou v Malženiciach. Dávala obec k tejto situácii nejaké vyjadrenie? Ďakujem za odpoveď, Haladová


 
Reakcia na príspevokpridané 2.9.2014 22:26:29, IP: 90.64.3.41, martin

Odpoveď starostu obce

Obec Špačince nedávala vyjadrenie na odháňanie dažďa pre pestovateľskú firmu v Malženiciach.

// Poznámka admina: Ospravedlňujeme sa za oneskorenú reakciu, bol technický problém s pridávaním príspevkov na strane prevádzkovateľa servera. Ďakujeme za pochopenie. //

Mgr. Július Zemko


 
pridané 9.6.2014 20:47:34, IP: 178.18.74.130, patrik

problémy so psami

Žiadam týmto starostu o presné vyjadrenie sa k riešeniu problému s pitbulom z Čerešňovej č. 72. Je 9-teho a odpoveď ku príspevku z 1.6. nikde. Táto téma zaujíma aj ostatných obyvateľov, hlavne rodičov malých detí, nie len dotknuté osoby.


 
pridané 1.6.2014 13:26:30, IP: 178.41.243.20, tomanek

problémy so psami

Myslím si, že odchyt túlavého psa bol už vyriešený, ale škoda, že nie kompetentnými osobami. V nedeľu ráno priamo, pred našimi oknami preskočil pitbul plot a spomínaného psa trhal ako takú handru. Čo ak to bude nabudúce nejaký človek, ktorého tento nebezpečný pes napadne!!!
Uvedený agresívny pes sa nachádza na Čerešňovej ul. č. 72.
Kompetentní riešte to! kým nie je neskoro.

obyvateľ ulice


 
Reakcia na príspevokpridané 13.6.2014 11:32:15, IP: 62.197.209.124, 0ndrei

Odpoveď obecného úradu

V prvom rade by som pripomenul, že toto diskusné fórum nie je elektronická podateľna a teda v prípade potreby riešenia problémov bezodkladne kontakujte kancelárie OcÚ či už telefonicky alebo osobne. Podnet bude určite riešený okamžite.

Problém so spomínaným psom: Po ústnom dohovore s majiteľom psom je spomínané zviera od utorka 10. júna v uzatvorenej voliére. Majiteľ venčí psa len v ranných a večerných hodinách výhradne pod dozorom a len na vlastnej záhrade. V prípade voľného pohybu psa po záhrade bez prítomnosti majiteľa, kontaktujte obecný úrad 0905 448 775 (p. Pinkas).

Ryška Ondrej


 
pridané 23.5.2014 09:56:05, IP: 217.75.88.94, Peter

pes

Dobrý deň,

chcem sa spýtať či touto formou môžem nahlásiť odchyt túlavého čierneho kríženca špica na ulici Na pažiti.
Ďakujem.


 
Reakcia na príspevokpridané 13.6.2014 11:39:45, IP: 62.197.209.124, 0ndrei

Odpoveď obecného úradu

Obec rieši odchyt zvierat v spolupráci so Zdužením na ochranu zvierat v Trnave, s ktorým má na danú problematiku uzatvorenú zmluvu.

Prípadné túlavé zvieratá neriešte prostredníctvom diskusie, ale telefonicky oznámte pracovníkom OcÚ v kancelárii alebo na t. č.: 0905 448 775 (p. Pinkas).

Ryška Ondrej


 
pridané 5.5.2014 20:24:24, IP: 178.143.252.30, občan9

organizácie v obci

podľa kalendára akcií v obci ich tretinu zabezpečuje OZ FAIN. prečo na stránke obce nie je viac informácií o združení v sekcii Organizácie? zvyšné organizácie sú propagované, hoci ich prínos do kultúrneho života je zanedbateľný. chceme vedieť viac o organizáciách, ktoré hýbu životom v obci. bolo by vhodné propagovať združenia, ktoré pre spoluobčanov nezištne a neúnavne pracujú. takisto aj Jednota dôchodcov Špačince ich aktivity tiež nie sú zanedbateľné. a čo UFO Špačince? pokiaľ viem, títo ľudia žnú úspechy kade chodia a zviditeľňujú obec intenzívnejšie ako napríklad futbalisti.. chcelo by to aktualizáciu informácií o obci.


 
pridané 23.4.2014 11:22:21, IP: 85.248.16.184, občan9

úradné hodiny

ako je možné, že v čase oficiálnych úradných hodín nie je na úrade ani jedna zodpovedná pracovníčka? kedy si môže občan vybaviť potrebné záležitosti? podľa informácií na stránke obce si zariadi neprítomnosť na pracovisku a na obecnom úrade nikto.. výborne.


 
Reakcia na príspevokpridané 19.5.2014 15:26:57, IP: 62.168.64.24, balaka

reakcia uradne hodiny

Chcela by som reagovať a prihodiť podobnú skúsenosť na tému úradných hodín a fungovania OÚ. My osobne sme s úradnými hodinami problém nemali, vždy sme tam našli nejakú pracovníčku. No po kontakte v kancelárii prvého kontaktu, by som bola asi radšej, keby sme tam nikoho nezastihli. Mali sme pocit, že sme neprišli do úradnej budovy,ale niekam na JRD. Ak je takýto kontakt v kancelárii prvého kontaktu, nechcem vedieť, aký prístup je v ostatných kanceláriách.


 
pridané 29.3.2014 20:20:50, IP: 85.135.136.209, Adrika

Darujem hlinu

Dobry den,darujem kvalitnu,ciernu hlinu za odvoz. Tel,c. 0905431611

anabizada


 
pridané 24.3.2014 09:10:34, IP: 178.41.135.17, slavka

Vtáči sad

dobrý deň
vedeli by ste mi povedať, ako pokračuje výstavba v lokalite Vtáči sad? Máme tam kúpený pozemok a už štyri roky čakáme na IS.
ďakujem za odpoveď


 
Reakcia na príspevokpridané 25.3.2014 09:55:08, IP: 85.237.230.194, JanaP

Vtači sad

Odpoved na tuto otazku by aj mna zaujimala.... tiez tam mame zakupeny pozemok a v juni to bude uz 6 rokov....


 
Reakcia na príspevokpridané 26.3.2014 14:56:10, IP: 178.143.116.184, martin

Odpoveď starostu obce

Výstavba vo Vtáčom sade je výstavbou súkromného investora. Momentálne bolo ukončené územné rozhodnutie na komunikácie a je \"dojazd\" vyjadrovačiek od dotknutých inštitúcií k stavebnému povoleniu na komunikácie. V polovici apríla by sa malo začať s prácami na IBV.

Na konkrétne informácie je treba sa dotazovať p. Bohunického, ktorý je zástupcom investora. Kontakt: 0908 081 582

Mgr. Július Zemko, starosta obce


 
pridané 24.2.2014 10:24:51, IP: 217.75.88.94, Peter

NA PAŽITI

Dobrý deň,

chcem sa spýtať na petíciu obyvateľov ulice NA PAŽITI. Oficiálne vyjadrenie nebolo nikde zverejnené a tak by sme všetci radi vedeli či sa nám aspoň čiastočne podarilo obmedziť ďalšie zahusťovanie ulice.
Druhá otázka mieri na peší prechod konca ulice NA PAŽITI. Investor osvetlenie realizoval, ale chodník zatiaľ nevystaval. Neradi by sme, aby sa prechod vytratil z pôvodného plánu. Je to spojenie z dedinou, ktoré často využívajú obyvatelia nielen ulice NA PAŽITI. Aktuálne je tam smetisko a prechod je obtiažny asi aj z toho dôvodu, že to ako prechod nevyzerá.

Ďakujem Vám za vyjadrenie.

Obyvateľ ulice


 
Reakcia na príspevokpridané 9.3.2014 22:10:34, IP: 178.143.196.85, martin

Odpoveď starostu obce

Petičný výbor ak to tak môžem nazvať sa stretol u nás na úrade 18.apríla 2013. Dohodli sme na základe petície aby boli návrhy v petícii prehodnotené a zohľadnené, čo sme na spoločnom obecnom úrade v Trnave aj urobili a boli splnené dohody.
Čo sa týka prepoja, tak osvetlenie je zrealizované a chodník bude urobený po ukončení stavebných prác v danej lokalite. Pozemok p.č.2697/ 354 je majetkom fy Entita a bude to predmetom rokovania. Určite bude chodník zrealizovaný, tak ako píšete je nutnosťou aspoň takto urobiť spojenie na ulicu Čerešňová.

Mgr. Július Zemko - starosta obce


 
pridané 2.2.2014 20:36:25, IP: 95.102.116.1, verhana1

Neposypané cesty

Dobrý deň,

Som nesmierne "rád", že ešte aj po 17:00 nie sú na vedľajších cestách a chodníkoch ani stopy po posypových materiáloch. Na čo sa čaká ? Zrejme to bude tým, že niekto asi zaspal po včerajšej obecnej zabíjačke .

MarekH


 
pridané 3.1.2014 15:05:30, IP: 46.227.176.116, marekstacho

Obecný rozhlas.

Dobrý deň pán starosta,
mám jednu pripomienku k novej ulici "Na pažiti" nemohol by sa sem zaviesť obecný rozhlas pre lepšiu informovanosť všetkých občanov v tejto lokalite.

S pozdravom.

Stacho M.


 
Reakcia na príspevokpridané 28.2.2014 10:33:18, IP: 217.75.88.94, Peter

re

Dobrý deň,

moc sa s tým rozhlasom ponáhľať nemusíte.
Ak ste vedel napísať do tohoto fóra, tak tu na tejto stránke nájdete všetky potrebné informácie a ak ste žil v meste, tak ste sa bez rozhlasu zaobišiel.

Pažiťák


 
Reakcia na príspevokpridané 8.1.2014 14:57:01, IP: 5.178.61.28, martin

Odpoveď

Dobrý deň prajem,
o vzniknutej situácii vieme a hľadáme možné riešenia. Prosíme o trpezlivosť.

admin


 
pridané 2.1.2014 22:39:43, IP: 91.127.69.117, rkubis

Parkovanie áut

V obci Špačince by sme sa mali zamyslieť nad tým, ako niektorí naši spoluobčania parkujú autá. Po niektorých chodníkoch sa ani nedá prejsť. Mamičky s deťmi iste vedia, o čom hovorím. Niekde proste kočíkom po chodníku neprejdete, jedine, že by vám narástli krídla. Obecný úrad by mal vyzvať občanov obce, aby parkovali svoje automobili na miestach na to určené. Rovnako by mal v tejto veci aktívne spolupracovať s policajnými zložkami. Zákon v tejto veci hovorí jasne.

rkubis


 
Reakcia na príspevokpridané 2.1.2014 22:42:36, IP: 91.127.69.117, rkubis

...

sorry za pravopisnú chybu v slove "automobily" :-)


 
pridané 14.11.2013 18:31:50, IP: 195.168.36.210, Internet

Internet

Ak má niekto záujem o internet, tak si kliknite na www.dvg.sk možno aj Vás zaujme ponuka :)

Internet


 
pridané 11.11.2013 21:53:05, IP: 78.98.14.92, janan61

bezpečnosť

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa niekto nezamýšľal nad dlhou komunikáciou na čerešňovej uliici. Niektorí vodiči motorových vozidiel a motoriek majú pocit, že dlhá rovná cesta, rovná sa dilnici a preto jej treba prispôsobiť aj rýchlosť. Bolo by dobré pouvažovať nad spomalovačom na ceste, alebo ... čo by nám a hlavne deťom zmenšilo riziko ohrozenia života pri pohybe po tejto komunikácii.
S pozdravom

Nádaská


 
pridané 2.11.2013 15:48:34, IP: 84.245.95.80, boba

kanalizácia na hospodarskej ulici

Dobrý deň, chcela by som vám oznámiť , že na ulici Hospodárska nie je v poriadku kanalizácia od stredy27.10.13 , neodtekajú splašky z verejnej kanalizácie čím nám to spôsobuje veľký problém.
Dnes 2.11.2013 tu bola nami privolaná firma na čistenie kanalizácie a zistila , že problém nie je od našej nehnuteľnosti ani od iných pripojení domov , ale že neodteká kanalizácia na celej ulici hlavnej kanalizácie do čističky Ako to zistil pracovník firmy M. P. S. po nahliadnutí do kanalizačných stok po celom úseku hospodárskej ulice. Nám A Týmto žiadam obecný úrad o odstránenie závady odtoku kanalizačných splaškov Z ulice Hospodárska pri JAF holczi.
Chcela by som aj týmto požiadať o informáciu , kedy by bol spomínaný problém odstránený. poprosím
o čas a dátum . Vopred ďakujem
s pozdravom Kunková Hospodárska 62

kunková


 
pridané 24.10.2013 10:04:23, IP: 89.173.38.198, Hlino

Internet

Dobry den mam sa pristahovat do špačiniec a riešim otázku aky internet zaviest okrem toho samozrejme co mate na stranke co cenou a rychlostou sa mi zda drachsi... prosim o napisanie ak mate nejaky iny internet v domacnosti dakujem.

Hlinicky


 
pridané 3.10.2013 21:09:14, IP: 84.245.95.80, stanley

osvetlenie

Dobry den, uz treti den nefunguje poulicne osvetlenie na hospodarskej ulici. Dokedy bude tento stav trvat? Dakujem za odpoved

stanley


 
pridané 5.9.2013 17:34:52, IP: 62.197.230.66, patrik

patrik

1; Diskusia nebola prečistená ale jednoducho všetky príspevky boli vymazané
2; Teší ma, že pán starosta reaguje okamžite na príspevky typu zumba a rozhlas
3; Do dnešného dňa sa starosta nevyjadril k otázke p. Zetochu zo dňa 6.4.2013, ktorá sa týkala prepojovacej komunikácie z ulice Na pažiti - táto je na ÚP obce, na hranici tejto komunikácie už stojí dom ktorý tam nemal byť
4; Ulica Na pažiti sa podobá na jedno smetisko - prosím o vyjadrenie starostu ako predstaviteľa stavebného úradu k tomuto stavu a kedy a ako sa táto ulica uprace
5; Od 10.7. tu z nejakého dôvodu nepribudli žiadne príspevky do diskusie - prečo?


 
Reakcia na príspevokpridané 6.9.2013 09:36:49, IP: 178.143.194.241, martin

Odpoveď 2

k bodu 3 som sa s pánom Zetochom rozprával telefonicky a dal som mu odpoveď ale môžem aj teraz. Ja som neschvaľoval ulicu na Pažiti, prečo tam nie je prechod na ulicu Čerešňová podľa ÚPD neviem, Ale je tam plánovaný chodník - čiže prechod na ulicu Čerešňová.
4. Ulica na Pažiti je v stave "Výstavba", takže tu treba strpenie.
5. Prečo nepribudli diskusné príspevky??? Na toto neviem odpovedať.

Mgr. Zemko, starosta


 
Reakcia na príspevokpridané 6.9.2013 21:32:37, IP: 62.197.230.66, patrik

reakcia na príspevok p. Zemka

To že ulica Na pažiti je v štádiu výstavby neznamená, že to tam musí vyzerať tak, ako to vyzerá. Každý kto stavia je povinný si upratať okolie stavby a komunikáciu, na čo má dozerať Obecný úrad ako Stavebný úrad.
Na tej ulici už býva veľký počet ľudí aj s malými deťmi a nie sú povinní znášať takéto chovanie niektorých stavebníkov.
To, ako tá ulica vyzerá a koľko a akých domov je tam nastavaných je len Vaša vizitka, nikoho iného. Vy ste všetko schválili.
Sorry za príspevky.

patrik


 
Reakcia na príspevokpridané 5.9.2013 19:25:06, IP: 178.143.194.241, martin

Odpoveď 1

Dobrý deň prajem patrik, ja ako administrátor webového portálu sa vyjadrím k Vašej pripomienke č. 1 a č. 5.
1.) Diskusia bola prečistená takým spôsobom, že príspevky staršie ako 3 mesiace boli skryté. Nie sú vymazané, avšak ich aktuálnosť a výpovedná hodnota bola takmer nulová, nehovoriac o tom že to tu bolo fakt neprehľadné. Preto som pristúpil k tomuto kroku. Ak však máte nutkanie chytať za slovíčka, prosím.
5.) Neviem komu je adresovaná táto otázka. Jednoducho nikto nič nepísal. Ak však narážate na to, žeby boli nejaké príspevky po tomto termíne úmyselne mazané, môžem Vás ubezpečiť, že k ničomu takému neprišlo. Inak nechápem, prečo Vás práve toto trápi. Na otázku týkajúcu sa výkupu marhúľ som odpísal dotyčnému prostredníctvom emailu.
Ostávam s pozdravom

Ing. Ryška, admin


 
pridané 10.7.2013 12:29:11, IP: 95.102.114.233, Sokol

Marhule

Dobry dan, rad by som sa spytal ci sa budu v obci vykupovat marhule. A ked hej keby som sa dozvedel nejake blizsie informacie o cene mieste.. Dakujem

Marek S.


 
pridané 30.5.2013 10:47:13, IP: 5.178.49.64, miskaobo9

rozhlas

Mohli by ste s tym prosim Vas prestat? Momentalne hra uz 6 trapna pesnicka a naco preboha ziveho??? Chceme sa s priatelom vyspat po nocnej a nemozme,naco tych pesniciek musi byt 6? To som zazila prvy krat,nikde inde som toto este nevidela. Ved ked sa vam tak pacia pustite si ich doma a neobtazujte s tym ostatnych obcanov prosim vas. Za pochopenie dakujem!


 
Reakcia na príspevokpridané 31.5.2013 11:35:46, IP: 78.98.8.199, martin

Odpoveď starostu obce

Vážený spoluobčan. Ak hrá viacej pesničiek, tak to znamená, že sa opravuje rozhlas po obci a je nutné, aby boli v rozhlase hrané pesničky. Nikoho neobťažujeme. Neviem odkiaľ ste, ale asi inde nemali rozhlas. Ja osobne ak mám zatvorené okná, rozhlas nepočujem. Prosím ja Vás o strpenie a toleranciu pri riešení problematiky okolo opráv rozhlasu.

S pozdravom J.Z.


 
pridané 29.4.2013 11:39:26, IP: 176.61.225.159, tomas80

upozornenie !

Dovoľujem si upozorniť všetkých spoluobčanov, ktorí by si chceli dať urobiť tapetárske práce od pána Boledoviča Jozefa, bytom Čerešňová 56, nech si tento krok dobre zvážia. Neskutočne fušerská robota, zničený materiál za 280 EUR a odmieta akúkoľvek reklamáciu a náhradu škody!!! Nevydáva daňové doklady !!! V prípade záujmu o fotodokumentáciu jeho pracovného výkonu rád zašlem, píšte na l.tomas@zoznam.sk


 
pridané 8.4.2013 14:54:48, IP: 217.75.94.242, Zetocha

Prepojovacia komunikácia

Dobry den,
Nedavno sme sa ako mnoho dalsich mladych rodin pristahovali do Vasej (teraz uz aj nasej) obce, do stvrte resp. ulice NA PAZITI. Kedze zatial chyba nejake rozumne prepojenie so zvyskom obce, musime celu stvrt obchadzat a napr. do potravin, skolky atd. musime ist cez hlavnu cestu (dost frekventovanu).
Chcem sa teda spytat ci sa uvazuje o vybudovani komunikacie z opacnej (severnej) strany. Som si isty ze väcsina obyvatelov tejto stvrte by to vrelo privitala.
P.S. Vsimol som si ze verejne osvetlenie tam je, tak mozno sa s tymto prepojenim uz pocita?
Vdaka za odpoved.

P. Zetocha


 
pridané 20.3.2013 19:19:23, IP: 62.197.230.66, evelin

Chráňme našu zeleň !

Dobrý deň,

chcem sa spýtať dokedy bude pokračovať výrub stromov na miestnom cintoríne?
Dokedy bude prevládať záujem jednotlivcov nad záujmami spoločnosti? Človeku srdce stisne pri pohľade na spílené zdravé a veľmi vzácne staré stromy. Špačinčania nepotrebujú kyslík?
Nepatria tie stromy náhodou všetkým občanom?
Cintorín je jediná zelená zóna v dedine. Zlikvidujeme aj tú?
Ktorý strom má spečatený osud na budúci rok?

Greenpeace


 
Reakcia na príspevokpridané 21.3.2013 17:19:32, IP: 78.98.55.224, martin

Odpoveď starostu obce

Záujem jednotlivcov je ten, aby neboli poškodzované hroby a náhrobné kamene. Ak toto je prevládanie záujmu jednotlivcov nad záujmami spoločnosti, tak potom máte pravdu. Ak je strom maličký tak ťažko sa vtedy vedia doceniť možné následky. Takže to je teraz daň za veľmi zlé zaobchádzanie zo stromčekami počas výsadby. Vysadíme ako náhradu stromy, resp. tujky, ktoré nebudú v budúcnosti robiť taký problém aký máme teraz.

Mgr. Július Zemko


 
Reakcia na príspevokpridané 22.3.2013 13:21:53, IP: 62.197.230.66, evelin

Zeleň

Je to smutné, čomu dávame v našom živote prvé miesto. Strom sme už stratili a náhrada zatiaľ žiadna. Kým narastie ďalší do takých rozmerov si počkáme 60 rokov. Takže až potom môžeme vypíliť ďalší. Ako sa my chováme k prírode, tak sa aj ona chová k nám. To máme možnosť pozorovať už teraz a začína sa to maličkosťami, v každom z nás. Naši starí rodičia sadili tie stromy pre budúce generácie, pre nás . Akú majú hodnotu v našich očiach?
Ten strom mŕtvemu neublíži, a živým len prospieva. Ako nám ale prospeje ten kamenný pomník? Čo jednému človeku urobí radosť, to poškodí všetkých ostatných.
O čo sa to usilujeme? Zničiť klímu a tieň, odohnať vtáctvo a vytvoriť saharu?

V prípadoch ťažkých rozhodnutí si treba určiť prioritu. Čo je pre náš život dôležitejšie ? Nie pre jedného človeka, pre všetkých nás. A podľa toho sa zachovať Tie stromy sú predsa spoločné všetkým, nevlastnia ich jednotlivci. Ako to rozmýšľame? Za každých okolností treba vyvinúť úsilie na ich záchranu. V prípade dokázaného poškodenia pomníka spadnutými konármi finančne vypomôcť dotyčným z obecnej kasy. To je všetko.

green


 
Reakcia na príspevokpridané 25.3.2013 20:11:11, IP: 78.98.64.209, alino

poďakovanie

Tiež nie som zástanca výrubu zdravej zelene, no asi p. greenpeace nechce vidieť že tie stromy sú buď zväčša suché a tým sú životu nebezpečné pri vyvrátení silným vetrom, alebo môžu napáchať škody na náhrobných kameňoch na ktoré si X našich predkov dlhé roky šporilo. Ja chcem poďakovať Obecnému úradu za zlikvidovanie jedného takého stromu pri hrobe môjho otca. Myslím že rečičky o záujmoch jednotlivca tu nie sú na mieste. No dúfam že myšlienka o obnovení zdravej a účelnej zelene sa čoskoro bude realizovať.

Alino Podmaka


 
Reakcia na príspevokpridané 25.3.2013 18:37:50, IP: 78.98.55.224, martin

Odpoveď starostu obce

Súhlasím vo viacerých veciach s Vami. Myslím, že sa robili orezy stromov a to nenarúša zmysel kultúrnosti prostredia posledného odpočinku zosnulých. Máte pocit, že ideme likvidovať všetky stromy na cintoríne? Nie, nie je to pravda. Každý z nás má záujem, aby sme nežili len pre dnešok, ale aby sa žilo aj pre budúcnosť. Veľmi by som si prial, aby ste Váš elán a zmysel pre túto planétu, prírodu a určení si priorít boli nápomocní, keď bude v apríli brigáda na čistení chotára a okolia obce, kde naši spoluobčania "tiež myslia" na budúcnosť a ste zaangažovali čo najviac ľudí na čistenie chotára. Tu nejde teraz len o kritiku pod nejakou skrytou identitou, ale je treba vyjsť z anonymity a ukázať, kde sú hodnoty každého jedinca, ktorému ide o prírodu a tu treba aj ukázať svojou účasťou, že čistota prírody je v prioritách na prvom mieste.

S úctou k Vám a k prírode Mgr. Július Zemko


 
Reakcia na príspevokpridané 25.3.2013 18:06:16, IP: 78.98.19.75, keninko

hrdina z Greenpeace

Výruby, orezy stromov bude pokračovať do vtedy pokiaľ taký hrdinovia ako vy ( skrývajúci sa, nie pod vlastným menom) budú len mudrovať a sami nezasadia ani jeden strom ani nedvihnú jednu smietku zo zeme a len budú kritizovať prácu iných.

Mackovič Rudo


 
pridané 21.1.2013 20:34:21, IP: 91.191.88.142, miskaobo9

ZUMBA

Kde sa bude prosim Vas odohravat ta zumba? Dakujem :-)


 
Reakcia na príspevokpridané 21.1.2013 21:02:49, IP: 91.127.167.28, martin

Cvičenie - odpoveď

Cvičenie prebieha v sále Kultúrneho domu.

Admin


 
pridané 18.1.2013 21:19:17, IP: 37.152.113.2, miskaobo9

Cvicenie

No super aspon nieco,aj ked zumbu moc nemusim :-P ;-)


 
pridané 5.1.2013 20:07:03, IP: 85.163.231.26, miskaobo9

Cvicenie v Spacinciach

Dobry den, rada by som sa spytala ci je v Spacinciach nejake cvicenie pre zeny napr. aerobik alebo nejaka verejna posilnovna. Dakujem. ;-)

miskaobo9


 
Reakcia na príspevokpridané 16.1.2013 08:31:06, IP: 91.127.167.28, martin

Cvičenie - odpoveď

Cvičenie ZUMBA začína 23.1.2013 t.j. streda o 19.00 hod. Ďalšie termíny budú po dohode s cvičiteľkou.

Mgr. Július Zemko - starosta obce


 

Poznámka:

Kvôli neprehľadnosti a neaktuálnosti väčšiny príspevkov bola diskusia prečistená. Príspevky staršie ako 3 mesiace boli preto adminom vymazané dňa 21.01.2013.


 

dnes je: 22.11.2017

meniny má: Cecília

Vývoz komunálneho odpadu

29. novembra 2017

Zber separovaného odpadu

14. decembra 2017

Rýchle odkazy

Zodpovední

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup

Úvodná stránka